něco proti nudě

-akvarijní rybičky

Nový příspěvek

DSC01009.JPG

Keříčkovec dvoupásý je noční živočich a ti naši jsou velmi plaší. Fotka jej zachycuje opravdu jen minimálně. Pokusíme se ji co nejdříve nahradit lepším snímečkem.

Nový příspěvek

DSC00996.JPG

Keříčkovec žabí byla z počátku hezoučká malá nenápadná rybička, která se velmi dobře snáší s vrubozubci. Alespoň v našem akváriu to takhle funguje už několik let. Ale je děsně žravý a tomu odpovídá také rychlost jeho růstu. Mít jeho apetit člověk, tak už se neunese. Vlastně se o něm klidně může říct, že je to takové rybí pradátko. Sežere snad všechno, co se mu vejde do tlamy. Samozřejmě je to dravec. Baští jen maso nebo živou potravu. Postupem času se pokusíme o odchov.

Nový příspěvek

DSC00975.JPG

Nový příspěvek

DSC00972.JPG

Vrubozubec paví a jeho bílá forma. Jsou to masožravé rybičky, ale nekoušou. Někdy si je lidé pletou s piraní. Je to ale velký omyl. Piraně dokáží roztrhat libovolně velkou kořist, kdežto vrubozubec loví rybky, které je schopen pozřít najednou. Navíc nemá zuby. Ale dovedou se mezi sebou pěkně zřídit, když jim v létě stoupne teplota vody v akváriu. To je pobízí ke tření a pokud jsou v akváriu dva samci, začnou se rvát, až kolikrát stříká voda na zem.

Nový příspěvek

DSC00971.JPG

Nový příspěvek

DSC00970.JPG

Nový příspěvek

DSC00969.JPG

Nový příspěvek

DSC00967.JPG

Nový příspěvek

DSC00965.JPG

Nový příspěvek

DSC00964.JPG

Parmičky čtyřpruhé jsou překrásným zpestřením akvária. Prozatím neokusují ostatním rybičkám ploutve. Možná proto, že mají dostatek živé potravy.

1  
2  
3  
 
Doufám, že se vám tyto stránky líbily a pokud ano, zase se někdy podívejte. Budu se snažit dodávat nějaké hezké věci. Ahoj.