něco proti nudě

-návody

Zde najdete návody, o které projevíte zájem a které budeme schopny vypracovat. (velká část výrobků je podle vlastní fantazie) Ovšem ty složitější budeme zasílat na vaši emailovou adresu. Nemusely by být dokonale propracované a třeba se budete chtít zeptat na další podrobnosti.
 Může se stát, že některý z návodů nebude dostatečně popsán, nebo bude popsán nesrozumitelně. Pak budu ráda, když napíšete zprávičku na Petulka2626@seznam.cz
 

Nový příspěvek

DSC01393.JPG

Háčkovaný motýlek
 Podle návodu uháčkujeme ,,kytku´´, kterou přehneme napůl a středem převážeme uháčkovaným řetízkem. Z uzlíku nám vznikne hlavička s tykadly. Hotové motýlky můžeme zavěsit na provázek na libovolné místo.

Nový příspěvek

DSC01193.JPG

Dva motivy vedle sebe

Nový příspěvek

DSC01192.JPG

Vzoreček, kterým jsou háčkovány šaty. Jsou to jen dlouhé sloupky a dvě řetízkové oka na špičce motivu. Při rozšiřování začneme z boku už o jeden dlouhý sloupek dříve. Takže ne dva od kraje, ale jeden. Tím se motiv rozšíří o dva dlouhé sloupky. Při háčkování sukně toto opakujeme každých 5 - 7 řad.
 Pokud si nebudete vědět rady, napište mi na mail a já pošlu nákres s ještě podrobnějším popisem.

Nový příspěvek

DSC01194.JPG

Na jehlici nahodíme potřebný počet ok dělitelný čtyřmi. Při pletení první řady je rozdělíme stejnoměrně na všechny čtyři jehlice. Pleteme jedno oko hladce a jedno obratce - pružný okraj. Úplet se nám automaticky spojí při započetí druhé kruhové řady.
Za okrajem můžeme pokračovat vzorkem, nebo dál pružným úpletem. Když máme hotovou holeň, pokračujeme patou. Dvě jehlice vedle sebe necháme bez pletení a na dvou zhotovíme patu: začátek paty je rovný, pleteme z lícní strany 1 krajové oko, 3 oka obratce, zbytek hladce a na druhé jehlici zrcadlově. Z  rubu obráceně 1 kr. oko, 3 oka hl. a zbytek obratce. Pleteme na výšku paty. Pak pokračujeme středový proužek stále hladce a v každé řadě splétáme očko bočního pásku, které je nejblíže středovému pásku s prvním očkem ve středovém pásku. Z jedné strany při pletení lícu a z druhé strany při pletení rubu.

Nový příspěvek

DSC01195.JPG

Po dokončení tvaru paty provlékneme očka krajovými oky kolem ok obrácených tak, aby jich byl stejný počet jako na holeni. Pokračujeme zase všemi jehlicemi v započatém vzorečku a pleteme chodidlo.

Nový příspěvek

DSC01196.JPG

Když je délka chodidla dostačující, zakončíme ponožku špičkou. Začneme v boku ponožky a pleteme: první jehlice - 1 oko hladce 2. a 3. oko spleteme hladce, zbytek jehlice hladce.
                 druhá jehlice - hladce, přes 3. oko od konce přetáhneme 2. oko od konce.
 S třetí a čtvrtou jehlicí je to naprosto stejné, jako s první a druhou.
 Dál pleteme pořád stejným způsobem až nám zůstane jen 8 ok, které tvoří po stranách ponožky pásek. Ty zachytneme nití a zapošijeme.

Nový příspěvek

DSC01142.JPG

Myška se netvoří do dutinky jako klasická zvířátka. Zůstává rovná. Korálky se navlékají na drátek. Na silonu by myška nedržela tvar  a různě by se kroutila. Samozřejmostí je stejná velikost korálků. Pokud mají jiný průměr, můžou tropit neplechu.

 
Doufám, že se vám tyto stránky líbily a pokud ano, zase se někdy podívejte. Budu se snažit dodávat nějaké hezké věci. Ahoj.