něco proti nudě

-ptáčci

Nový příspěvek

DSC01024.JPG

Tohle jsou jediní ptáčci, kteří mají jména. Jsou to kanárci. Vlevo je sameček, je trochu tmavší a vpravo samička. Jmenují se Pan Mančík a Paní Mančíková. Možná trochu podivínská jména, ale takto si to přály děti. A proč jsou jediní, kteří mají jména? Protože jako jediní z našich ptáčků mají privilegium sdílet s námi byt. Jsou skvělí společníci ve chvílích, kdy je člověk sám doma.
  Zatím nehnízdili, samička je z mláďat roku 2007, takže první známky páření očekáváme  na jaře. Momentálně se Pan Mančík snaží upoutávat pozornost překrásným zpěvem a to i přesto, že jsou v jedné kleci.
  Oba mají rádi koupání a pravidelné výlety z klece. I když Paní Mančíková o trošku méně lítá. Nějak se jí venku nelíbí. Když vylétne, tak jen krátce a vrátí se do klece. Zato Pan Mančík si to užívá. Když už je venku, prolétne se pořádně a nevynechá žádnou místnost, do které má přístup.
  Jakmile se dají do hnízdění, určitě o nich napíšeme.

Nový příspěvek

DSC01018.JPG

Nový příspěvek

DSC01015.JPG

Nový příspěvek

DSC00884.JPG

Ptáček je zajímavě vybarvený ze všech stran, takže přikládám takovýto záběr shora. Je to tentýž ptáček jako o jeden obrázek níž.

Nový příspěvek

DSC00880.JPG

Tahleta barevná forma vznikla, když se zamiloval modrohlavý samec do žluté samičky.

Nový příspěvek

DSC00630.JPG

Nový příspěvek

DSC00629.JPG

Sameček neofémy bourkovy.

Nový příspěvek

DSC00162.JPG

Totéž mládě, tentokrát staré asi 3 týdny.

Nový příspěvek

DSC00084.JPG

Nový příspěvek

DSC00085.JPG

Mláďátko neofémy modrohlavé, staré asi 1 týden.

1  
2  
 
Doufám, že se vám tyto stránky líbily a pokud ano, zase se někdy podívejte. Budu se snažit dodávat nějaké hezké věci. Ahoj.