něco proti nudě

háčkování

S háčkem a přízí se dají vykouzlit neuvěřitelné věci. Není to zas až tak těžké, jak se někdy na první pohled zdá, ikdyž jsou věci, které vyžadují trošku cviku. K dostání jsou ale časopisy plné předloh a tak podrobných popisů, že se dá zvládnout opravdu téměř vše, co v nich je.
  Moc hezky vypadá háčkované oblečení. Halenky nebo šaty, sukně, zkrátka všechno možné. Šaty, které mám ve své fotogalerii jsem vlastně jen okoukala někde na dovolené a pak jsem zkoušela tak dlouho, až se mi to povedlo. Velikostí odpovídají asi na dítě staré 9 -11 let.
  Košíček je opravdu moc hezký doplněk v bytě. Mimo něj i různé dečky.
  Vánočním ozdobám se meze opravdu nekladou.  Zvonečky, hvězdičky, andělíčci a panáčci.... Zrovna tak jako velikonočním ozdobám. Tyto svátky jsou velmi pestré pro lidičky s fantazií.
  Pokud někdo chce háčkované ozdoby a neumí je, stačí zaskočit do knihovny, tam najdete knihy, které ukazují háčkování krok za krokem a dá se podle nich hezky začít. No a pak zbývá koupit si nějaký hezký časopis s předlohami a začít .
 Hotové výrobky je lepší napínat pomocí injekčních jehel, které zakoupíte v každé lékárně. Na rozdíl od špendlíků nerezaví. Alespoň ne tak rychle. No a když  se přece stane nehoda a na dečce zůstanou skvrny od rzi, zkuste citronovou šťávu a pak dečku přeprat vlažnou vodou a znovu naškrobit.
 Šaty pro panenku barbie se dají pomocí háčku a příze výborně tvarovat. Fantazii se meze nekladou. Mezi oblíbenými stránkami je spousta takových, jejichž tvořitelky jsou toho živoucím důkazem. Mají kouzelné ruce a hlavu na zprávném místě. Nebudu nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněla. To by mě mrzelo, protože jsou všechny moc šikovné. Doufám, že se oblíbené stránky budou rozrůstat.

 
Doufám, že se vám tyto stránky líbily a pokud ano, zase se někdy podívejte. Budu se snažit dodávat nějaké hezké věci. Ahoj.