něco proti nudě

Naši králíčci

Ušáci, kteří jsou na fotkách, se narodili 25.11.2007. Tentokrát byli tři a to dvě ramličky a jeden samec. To je ten úplně světlý. Ramličky zůstanou určitě pro další chov a samec bude vyměněn za tzv. cizí krev. Maminka Holčička už si brzy od svých malých darebáčků odpočine. Jsou to pěkně živí rošťáci. Vlastně je co nevidět odstavíme.
 Měli jsme krásného cizího samečka Čika, ale bohužel onemocněl a už mu nebylo pomoci. Zjistili jsme to, až už bylo pozdě, kdy už nepříjmal žádnou potravu ani vodu. A pak během kratinké chvíle bylo po všem :-(  Je to kruté, když tomu chlupáčkovi nejde pomoci. Ale i to se bohužel někdy stane.
  Bobíkovi se zatím daří dobře a i přes stařeckou slepotu se má čile k světu. Snad se dožije ještě alespoň letošního léta. Moc rád se pase  na zahradě, tak bychom rádi, aby si to ještě mohl zopakovat. Devátý rok u zakrslých králíčků je opravdu požehnaný věk. Proto očekáváme, že může velice brzy dojít k nejhoršímu. Trošku se obáváme, co na to řekne morče Pupíček, až přijde o kamaráda, ale snad se zkamarádí s novým mladým samcem.Asi bude muset. Kdo by mu pak v zimě dělal ,,ponožky´´. To si Pupík sedne Bobíkovi na záda a sedí na něm celé hodiny. Asi si ohřívá nožky.

11.1.2008
Ušáčci dostali každý svůj pelíšek. Králičí máma si konečně odpočine. A ti malí? Ti si hopkají po králíkárně a neví čím by značkovali dřív. Mají tolik práce, že jim nezbývá čas na stesk po mamince. Naštěstí je mírná zima (zatím), takže není problém s venkovním umístěním. Pokud nastanou mrazy, budeme je muset přemístit do budovy. Zatím jim budeme držet palce, aby byli nadále zdraví a mohli za čas přivést na svět novou králičí generaci.

20.1.2008
Bobík mladší byl úspěšně vyměněn za Šmudlu, tak se jmenuje náš nový přírůstek do králičí rodiny. Je mu asi pět týdnů. Zbarvením je strašně moc podobný Nelince. Jeho fotky jsou v rubrice ,,králíčci.´´ A Bobík sklidil u jiného chovatele také obrovský úspěch. Bude v dobrých rukou. Navíc bude mít obrovský harém. Nevíme přesně, kolik samců má jeho nový majitel, ale ramliček má přibližně 90. To je víc, než dost na jednoho ušáka.
 Náš Šmudla bude okamžitě přeléčen proti parazitům, aby nedošlo ke stejnému neštěstí jako u Čika. Možná jsme to u něj podcenili a dopadlo to tragicky. Teď už budeme obezřetnější.
 Je to moc roztomilý králíček, ale to posuďte sami.
 Nelinka dostala jako vánoční dárek klec a nový, dřevěný nepokousaný domeček. Konečně máme fotečky, tak se taky koukněte. Má teď hromadu práce. Musí značkovat zevnitř i zvenku a neví co dřív. No a když si tak hopká venku, tak občas trošku poškádlí našeho taťku. Mají spolu takový zvláštní vztah. Nelka ho ráda kousne a taťka zase na ni štěká, aby ji postrašil. Vyslouží si ale akorát pořádné cupnutí nožkou, čímž mu Nelka dává najevo, co si o tom myslí. Někdy nám silně připomínají Toma a Jerryho. Jen je těžko uhádnout kdo je kdo.

 
Doufám, že se vám tyto stránky líbily a pokud ano, zase se někdy podívejte. Budu se snažit dodávat nějaké hezké věci. Ahoj.